İyilik Perim Cimcime

Yazar
Özden Aslan

80 sayfa

21.00 TL 15.75 TL


Adet:
 

İyilik Perim Cimcime

YAZAR
Özden Aslan

SAYFA SAYISI
80 sayfa

KİTAP BARKOD
9786056834257

EBAT
13x19,5 cm

RENK
Renkli

CİLT TİPİ
Karton Kapak

KAĞIT
Kitap Kağıdı

Özden Aslan, yeni kitabında çocuk dünyasının sevimli dertlerine odaklanıyor. Aile ve arkadaş ilişkileri, sorumluluklar, okul yaşamı ve yemek seçimi gibi konularda akıllarına takılan sorular için onlara bir yardımcı yolluyor. Adını başkarakter Ada’nın koyduğu peri Cimcime ve Ada’nın maceraları, renkli günleri de beraberinde getirecek.

***

O da ne! Yemekte yine sebze var. Ada bundan hiç hoşlanmayacak. Zaten onu hep istemediği şeyleri yapmaya zorluyorlar. Neden bu kadar ısrar ettiklerini bir türlü anlayamıyor. Aklında böyle bir dolu soru var. Neyse ki gizemli bir peri ortaya çıkacak ve birlikte maceradan maceraya koşacaklar. Her şey değişecek, renklenecek. Bakalım neler olacak…


Tema: Kim olduğumuz

Kavramlar ve Anahtar Sözcükler: Sağlık, kurallar, aile, arkadaşlık, duyular, kendini tanıma, okul yaşantısı, iletişim, bakış açısı, hayvan sevgisi, evimizde yaşam, mutluluk

Tutum ve Değerler: Sevgi, saygı, sorumluluk, özdenetim, değer bilme, işbirliği, empati

Profil Öğeleri: Duyarlı, dönüşümlü düşünür


Yazar Hakkında:

Ben, henüz kimsenin evinde bilgisayar olmadığı, çocukların sokakta oynadığı zamanlarda doğdum. Okuluma servisle değil de yürüyerek gittim. Üniversiteyi Ankara’da okudum. Hacettepe Üniversitesi, İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü’nü bitirdikten sonra da eğitimime devam ederek Eğitim Teknolojisi ve İletişim alanında yüksek lisans yaptım. O zaman internet ve cep telefonu olmadığından arkadaşlarımızla kütüphanede ders çalışır, evde veya okulda bir araya gelir, yüz yüze sohbet ederdik.

Okullar bitince çalışma yaşamına eğitimci olarak başladım. Üniversitelerimizde ders verdim, yirmi yıl boyunca çeşitli kuruluşlarda yöneticilik yaptım ve uluslararası projelerde çalıştım. Artık bilgisayar ve internet ile tanışmıştık. Hatta cep telefonlarımız bile vardı. Sivil toplum kuruluşlarında gönüllü olarak görevler aldım, yöneticilik yaptım. Kitaplar, makaleler yazdım. Aileyi unutmayalım. Okulumu bitirince evlendim ve iki oğlum (Özgür ve Ozan) dünyaya geldi. Sonra Özgür, Aslı kızımla evlenince üç çocuğum oldu.

 

Neleri mi çok seviyorum? Ailemin yanı sıra ülkemi ve de çocukları çok seviyorum. Elbette, çikolatayı da çok severim. Canım, çikolatayı kim sevmez ki! İstiyorum ki çocuklar mutlu olsunlar. Çağımızın getirdiği tüm gelişmelerden yararlansınlar. Büyüdüklerinde dünyamıza, ülkemize yararlı, akıllı, çalışkan, yaratıcı ve mutlu yetişkinler olsunlar. Bizim, siz çocuklardan öğreneceğimiz çok şey var. “Facebook” mu dediniz? Onu biliyorum canım, yeni şeyler öğrenmek istiyorum.


Ortalama Değerlendirme » puan
  • *
  • *
  • *
  • *

Etiketler: özden aslan iyilik perim cimcimeİyilik Perim CimcimeÇocuk KitaplarıTurta Kitap

Yazarın Diğer Kitapları

Kategorinin Diğer Kitapları

Çok Satan Kitaplar

Bu site e-ticaretofisi® Yeni Nesil E-Ticaret yazılımı ile hazırlanmıştır.
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır