Aday Eser Başvuruları


YAYIN PROGRAMIMIZIN YOĞUNLUĞUNDAN DOLAYI YENİ ADAY ESER BAŞVURUSU KABUL EDİLMEMEKTEDİR


 

ADAY ESER BAŞVURULARI

Toplumsal Gelişim, İş-Yönetim, Anı-Araştırma, Popüler Bilim, Popüler Kültür, Eğitim, Anne-Çocuk ve ve Çocuk Kitapları alanlarında faaliyet gösteren yayınevimize göndereceğiniz aday eserlerin, bu konular kapsamında olması gerekmektedir. Yetişkinlere yönelik roman, şiir ve denemeler incelemeye alınmayacaktır.

·         Metinler Word formatında ve A4 boyutunda olmalıdır.

·         Kapak ve iç tasarım yayınevimizin sorumluluğundadır, yazar adaylarından bu konularda herhangi bir çalışma beklenmemektedir.

·         Kitabın bitmiş hali gönderilmelidir.

·         Gönderilen metinler akademik dilde yazılmış olmamalıdır.

·         Aday eserin kabulü halinde, metin içerisinde kullanılan görsellerin orijinal ve yüksek çözünürlükte olması, internetten alınmış ise izin belgelerinin olması ve tüm görsellerin yayınevimize bir dosya halinde gönderilmesi gerekmektedir.

·         Başvuru dosyasına yazar adayının öz geçmişini ve eserin içeriğini anlatan bir ya da iki paragraflık bir tanıtım yazısı eklenmelidir.

İnternet adresimiz üzerinden bize ulaştırılan aday eserler, içerik, anlatım, kullanılan dil, Türkçe yeterliliği ve konu özgünlüğü açısından bir ön değerlendirmeye alınmakta, uygun görülen metinler Yayın Kurulu üyelerimize iletilmektedir. Yayın Kurulu raporlarının ve Yayın Ekibimizin son kararı doğrultusunda alınan sonuç,  aday eser sahibine bildirilmektedir. Bu süre iki aydır. Basımına karar verilen eserler, sonraki süreçte yayın takviminde belirlenmiş olan basım sırasına göre listeye alınacak ve yayın hazırlama süreci başlayacaktır.

Çalışmanızı bilgi@elmayayinevi.com adresimize elektronik posta ile gönderebilirsiniz.

Bu site e-ticaretofisi® Yeni Nesil E-Ticaret yazılımı ile hazırlanmıştır.
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır