Özden Aslan

Hacettepe Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü’nden lisans ve Eğitim Fakültesi’nden Eğitim Teknolojisi ve İletişim konusunda yüksek lisans derecesi aldı. Aynı alanda, ABD’de Pittsburgh Üniversitesi’nde doktora programına devam etti. Pittsburgh Üniversitesi’nde Türkçe dersi verdi ve Pittsburgh Türk- Amerikan Derneği yayın organında editör olarak görev yaptı. 1981-1985 yılları arasında ODTÜ Yabancı Diller Yüksek Okulu’nda öğretim görevlisi olarak çalışan Aslan, 1985-1999 yılları arasında görev yaptığı TAI’de; sırasıyla eğitim planlama birim yöneticisi, endüstriyel ilişkiler koordinatörü, Personel ve Sosyal Hizmetler Müdürü ve İnsan Kaynakları Müdürü olarak çalışmalarını sürdürdü.

1998 yılında, Bilkent Üniversitesi Turizm ve Otelcilik Yüksek Okulu’nda yarı zamanlı öğretim görevlisi olarak çalıştı. 2000-2004 yılları arasında Bilkent Holding’e bağlı Tepe Grubu’nda İnsan Kaynakları Yöneticisi olarak görev yaptı. 2004 yılından itibaren Avrupa Birliği ve Birleşmiş Milletler tarafından yürütülen bir çok projede danışman olarak çalıştı. Halen AB destekli “Engelli bireylerin İstihdamının Artırılması” projesinde danışmanlık yapmaktadır.

Aslan’ın özgeçmişi, 1999 yılında Türkiye’de Kim Kimdir ve 2000 yılında da Who is Who in the World ansiklopedilerinde yayınlandı. PERYÖN (Türkiye İnsan Yönetimi Derneği) İç Anadolu Şubesinin Kurucu Başkanı olan Aslan, hâlen PERYÖN Kamu Temsilcisi görevini sürdürmektedir.

Yönetim alanında yayımlanmış pek çok makalesi olan yazarın, Bir İnsan Kaynakları Masalı, İyi ki Farklıyız, Zor İnsanlarla Zorlanmadan Baş etmek,  İşte Zor İnsanlar ve Eyvah Yönetci Oldum adlı beş kitabı daha bulunmaktadır.  Ayrıca Elma Çocuk tarafından yayınlamış olan Aklını Arayan Çocuk ve Kırmızı Benekli Kutu adlı iki çocuk kitabı bulunmaktadır. Özden Aslan, evli ve iki çocuk annesidir..

Alışveriş Sepetim