Çarıklı İnovasyon

Yazar
Can Papuççuoğlu

128 sayfa

26.00 TL 19.50 TL


Adet:
 

Çarıklı İnovasyon

YAZAR
Can Papuççuoğlu

SAYFA SAYISI
128 sayfa

KİTAP BARKOD
9786059367769

EBAT
13,5 x 21 cm

RENK
Siyah Beyaz

CİLT TİPİ
Karton Kapak

KAĞIT
Kitap Kağıdı

Can Pabuççuoğlu’nun Elma Yayınevinden çıkan yeni kitabı Çarıklı İnovasyon, yazarın birebir deneyimlediği bir inovasyon hikâyesini anlatıyor okuyucuya. Zaman zaman esprili bir dille işlenen konu, genç girişimcilere inovasyon odaklı şirketlere rehber olabilecek nitelikte. Başarısızlıklarla başarının iç içe geçtiği bu hikâye birçok kişiye “ben de yaşamıştım bunu” dedirtecek.

…İnovasyon yapacağız. Fakat bunu hem şirketimize hem de bulunduğumuz coğrafyaya uygun olarak yapacağız. Öyle ki, anlatacağım hikâyede bahsettiğim ürünün eninde sonunda bir çarık olduğunu unutmayın! Evet, bildiğiniz; duvarlara süs olarak asılan veya köydeki akrabalarımızın giydiği üç kuruşluk çarıktan bahsediyorum. Bu öyle bir çarık ki bu kitap yazıldığı sırada başta ABD olmak üzere, 12 ülkede çifti 195 Amerikan dolarına satılıyor. Türkiye’de kaybolmaya yüz tutmuş 600 yıllık bir zanaatı tekrar diriltiyor, herhangi bir mesleği olmayan gençlere yeni iş fırsatları yaratıyor. Bu sıfırdan kurulan bir girişimcilik hikâyesi ve içinde farklı türlerden inovasyonlar barındırıyor.

 

Ve bu hikâye bize gösteriyor ki çarıktan bile inovasyon oluyor ve hatta Türkiye’de inovasyon biraz da çarıklı oluyor!

 

Keyifli okumalar…

Can Pabuççuoğlu: Girişimci, Konuşmacı, Yazar, Eğitmen. Profesyonel yaşamına girişimci olarak 1999 yılında Türkiye’nin ilk çevrimiçi DVD mağazası olan www.medyastore.com‘u kurarak başladı. 2003 yılına kadar sürdürdüğü bu operasyon süresinde Türkiye’nin gerek geleneksel gerek de çevrimiçi kanallarda en çok DVD satan mağazası olmayı başardı ve şirketi yabancı girişimcilere sattı. Edindiği deneyimler ile kariyerine profesyonel çalışan olarak Doğuş Grubu’nda devam etti. Doğuş Yayın Grubu’nda TV, radyo ve basılı yayınların pazarlamasından sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı yaptı. Bu süreçte, farklı yayın içeriklerine sahip 7 radyo ve 10 dergiden oluşan, bünyesinde Vogue, GQ, Conde Nast Traveller, NTV Yayınları, Virgin Radio ve National Geographic gibi pek çok uluslararası markanın Türkiye pazarına girmesine ve yer bulmasına öncülük etti. 2010 yılında, yine bir girişimcilik projesi olan, Türkiye’nin İçiletişim ve İşveren Markası oluşturmaya yönelik ilk reklam ajansını kurdu. Halen, kurucusu olduğu The Experience Agency’nin CEO’luk görevini sürdürmesinin yanı sıra, pek çok kuruma, girişimcilik, inovasyon, hikâyeleştirme, takımdaşlık ve motivasyon konularına yönelik eğitim ve konferansları Türkçe ve İngilizce olarak vermektedir. Evli ve çocuklu olan Can Papuççuoğlu’nun iş kitabı dışında, “Komşunuz Mehmet”in maceralarını anlatan iki adet yayımlanmış mizahi romanı bulunmaktadır. 


Ortalama Değerlendirme » puan
  • *
  • *
  • *
  • *

Etiketler: can papuççuoğlu çarıklı inovasyonÇarıklı İnovasyonYetişkin KitaplarıElma Yayınevi

Yazarın Diğer Kitapları

Kategorinin Diğer Kitapları

Çok Satan Kitaplar

Bu site e-ticaretofisi® Yeni Nesil E-Ticaret yazılımı ile hazırlanmıştır.
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır