Soner Selçuklu

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümünü bitirdi. Daha sonra Anadolu Üniversitesinde İşletme eğitimini tamamladı.

SBF İktisat bölümü öğrencisiyken küçük bir girişim olarak başlattığı mikro ölçekteki üretim ve pazarlama işini 1983-2000 yılları arasında sanayicilik anlayışıyla geliştirdi. Kendi işini büyütme sürecinde pazarlama faaliyetleri çevresinde oluşturduğu ağ içinde iş danışmanlığı yaptı. Bu sürede birçok küçük girişimin iş fırsatı olarak gerçekleştirilmesinde öncü oldu.
1995 yılında misyonunu tamamladığına inandığı ilk girişimini işletme devir planı çerçevesinde çalışanlarına bırakarak "Eğitim ve Yönetim Danışmanlığı" alanında ikinci girişimcilik yolculuğuna çıktı. 2003 yılı "3S İnsan Kaynakları Eğitim ve Yönetim Danışmanlığı" organizasyonu şirketleşme sürecinin başlangıcı oldu.

İş hayatının son 16 yılı, tedarikçi ve çözüm ortağı şirketlere, küçük ve orta ölçekli işletmelere (KOBİ) ve alışveriş merkezlerine (AVM) yönelik eğitim ve danışmanlık hizmetlerini kapsamaktadır. Önem verdiği konular arasında söz konusu işletmelerde Kurumsallaşma Sürecinin yönetilmesi, "İnsan Kaynakları Yönetim Sistemi" anlayışının yerleştirilmesi, sürekli eğitim merkezlerinin oluşturulması ve danışmanlık ilişkisinin geliştirilmesi öncelikli olarak yer almaktadır.
Selçuklu'nun, Rota Yayıncılık tarafından 2003 yılında basılan "İtişmeyelim İletişelim" adlı kitapta iki makalesi yer almıştır. Sistem Yayıncılık tarafından (2005) Mart ayında "Ergen Şirketler", (2006) Şubat ayında "Küçük Bir Girişimin Öyküsü", (2008) Nisan ayında "Yönetimde 14 "S" Becerisi ", (2012) Haziran ayında AYD (Alışveriş Merkezi Yatırımcıları Derneği) tarafından "Dikkat! AVM ON BOARD-Alışverişin Merkezine Yolculuk", (2018) Nisan ayında Elma Yayınevi tarafından basımı ve dağıtımı yapılan"Pardon! Kurumsallaşmalı mı dediniz?" başlıklı beş kitabı bulunmaktadır.

https://www.3sdanismanlik.com/

Alışveriş Sepetim