Sıkıntı Yok

Yazar
Selen Baranoğlu

176 sayfa

34.00 TL 25.50 TL


Adet:
 

Sıkıntı Yok

YAZAR
Selen Baranoğlu

SAYFA SAYISI
176 sayfa

KİTAP BARKOD
9786059795555

EBAT
13 x 19,5 cm

RENK
Siyah Beyaz

CİLT TİPİ
Ciltli

KAĞIT
Kitap Kağıdı

İlk kez hepimiz aynı fikirdeydik. Gerçekten de tarihi bir andı. 

Aldığımız karara göre, önce kendi hazırladığımız birkaç parça oyuncağı sergileyecektik. O sırada da gelenlere atölyemizden bahsedecektik. Ama atölye her gün olmazdı, yorulurduk. O yüzden sadece salı ve cuma günleri gerçekleşecekti.

***

“Sıkıntı yok, biz buradayız.”

Sana bir sır vereyim mi? Şşşt, çok sessiz ol. Bu satırları dedemlerin yazlığındaki odamda, yatağın altında yazıyorum. Biz çocuklar var ya, yetişkinlerin düşündüğünden çok daha zekiyiz. Yoksa bu kitap elinde olmazdı. Yetişkinlerin içinden çıkamadığı problemlere çözüm bulmak bizim işimiz. O yüzden SIKINTI YOK. Kafa kafaya verdik mi kimse önümüzde duramaz. Dünyayı da güzelleştiririz, çevreyi de koruruz, hayvanlara da bakarız, iş de kurarız, eğlence de yaparız… Ohooo, biri bizi durdursun. Neyse, tüm bunlar ve daha fazlası bu kitabın içinde. Çaktırma. 


Tema: Kendimizi düzenleme biçimimiz

Kavramlar ve Anahtar Sözcükler: Kendini tanıma, arkadaşlık, sağlık, çevre-doğa, girişimcilik, mizah, üretim, tüketim, ihtiyaç, haklar

Tutum ve Değerler: Tasarruf, sorumluluk, adalet, sevgi, saygı, yardımseverlik, işbirliği, yaratıcılık, karar verme

Profil Öğeleri: Duyarlı, dönüşümlü düşünen


Yazar Hakkında:

1983 yılının Nisan ayında portakal çiçekleri kokusu içinde Adana’da doğdu. Okulda dersleri kaynatma potansiyeli yüzünden, hep en ön sırada öğretmen gözetimi altında oturdu. Sonra akıllandı ve kendisi de öğretmen oldu. Şimdi iki çocuğu var ve bir üniversitede yabancı dil eğitimi ve edebiyat alanında öğretim görevlisi olarak çalışıyor. Aynı zamanda kitaplar yazmaya devam ediyor. Basit ve Mutlu Yaşam, Okyanusu Gezen Kırmızı, Bana Bi Sade adlı kitapları var. Çocuklarla çok iyi anlaşıyor çünkü kendisini de hâlâ çocuk olarak görüyor. Hayal kurmaya, hikâyeler uydurmaya, oyun oynamaya ve insanları harekete geçirmeye bayılıyor.


Ortalama Değerlendirme » puan
  • *
  • *
  • *
  • *

Etiketler: sıkıntı yok sikinti yokselen baranoğluSıkıntı YokÇocuk KitaplarıElma Yayınevi

Yazarın Diğer Kitapları

Kategorinin Diğer Kitapları

Çok Satan Kitaplar

Sepetinizde ürün bulunmamaktadır