Prof. Dr. İsmihan ARTAN

Hacettepe Üniversitesi

Sağlık Bilimleri Fakültesi

Çocuk Gelişimi Bölümü Öğretim Üyesi

Orta öğrenimini TED Ankara Koleji’nde tamamladı. Hacettepe Üniversitesi, Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Bölümünü bitirdi. Hacettepe Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü’ne bağlı olarak yüksek lisans ve doktora çalışmalarını tamamladı.1994 yılında Hacettepe Üniversitesi Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Bölümünde yardımcı doçent, 1996 yılında doçent ünvanı aldı, 2004 yılında aynı bölümde profesörlüğe atandı.

0-18 yaş grubu çocuklar, aileleri ve ilgili profesyonellerle çalışmalarına devam etmektedir. Cinsel gelişim ve eğitim, müzik ve çocuk gelişimi, işitsel algı becerisinin geliştirilmesi, sosyal-duygusal gelişim, duygusal ihmal özel ilgi alanlarıdır. Farklı zamanlarda Hacettepe Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Çocuk Gelişimi Bölümü Bölüm Başkanlığı, Çocuk Gelişimi Anabilim Dalı Başkanlığı, Sağlık Bilimleri Fakülte Kurulu Üyeliği ve Hacettepe Üniversitesi Çocuk Gelişimi Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü görevlerini yürüttü. Halen Hacettepe Üniversitesi Çocuk Gelişimi Bölümünde öğretim üyesi olarak çalışmaktadır.

H.Ü. Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Bölümü Mezunları Derneğinin kurucularından olup son iki dönemdir dernek başkan yardımcılığı görevini yürütmektedir.

Mesleki bilgi ve deneyimlerini sosyal sorumluluk çalışmalarında kullanmaktan mutluluk duymaktadır.

“Hayatta tüm okuduklarım ve yazdıklarımdan daha fazlasını öğrendiğim iki şey var: Kızım ve oğlum” demektedir.

 

 

 

Alışveriş Sepetim