Pervin Teyze Nasıl Basket Oynar?

Yazar
Serhan Kansu

64 sayfa

21.00 TL 15.75 TL


Adet:
 

Pervin Teyze Nasıl Basket Oynar?

YAZAR
Serhan Kansu

SAYFA SAYISI
64 sayfa

KİTAP BARKOD
9786059795944

EBAT
13 x 19,5 cm

RENK
Renkli

CİLT TİPİ
Karton Kapak

KAĞIT
Kitap Kağıdı

Genç Felsefe

PERVİN TEYZE NASIL BASKET OYNAR?

Serhan Kansu

 

 

Sınırsız bir düşünme dünyasına eğlenceli, ilham veren bir yolculuk...

 

Felsefe kökenli yazar Serhan Kansu, çocuklar için kaleme aldığı felsefe kitabı “Pervin Teyze Nasıl Basket Oynar?” ile okurlarıyla buluşuyor. Büyük küçük herkese hitap eden kitap, eğlenceli diliyle felsefenin ne olduğuna dair bilgi verirken bolca düşündürüyor, yeni pencerelerden baktırıyor, meraklı soruları peş peşe akıllara salıyor. Rengârenk bir dünya sunan kitabın başarılı resimleri ise Ahmet Demirtaş’a ait.

 

***

Hepimiz ilk maçımızda “hatalı yürüme” yaptık. Kimimizin üçlükleri potaya yetişemedi, kimimize “Karpuzlama at, karpuzlama” diye öğüt verildi. Ama şimdi o gün geldi. Tüm şutlarımız sayı olmasa da daha iyi şutlar atacağımız gün bugün.

 

Bugün akıl sahasını didik didik edecek o düşünce maçına çok daha güçlü çıkacağız. Çünkü felsefe yapacağız. Sorular soracağız, düşüneceğiz, felsefe hakkında bilgi edineceğiz ve en önemlisi, aklımızda yepyeni kapılar açılırken ufkumuzu genişletecek, farklı bakış açıları edineceğiz.

 

Pervin Teyze de bugün elindeki bulmacasını sehpaya bırakıp eşofmanlarını giyecek ve o sahaya inecek. Eğer siz de hazırsanız haydi maç başlasın.

 

 

Tema: Kendimizi ifade etme biçimimiz

Kavramlar ve Anahtar Sözcükler: BİREY VE TOPLUM, felsefe, bilgi, faydalar, düşünmek, BİLİM VE TEKNOLOJİ, bilim insanları, ilişkiler, hayal gücü, İLETİŞİM, bağlantı, tartışma, sorun çözme, bakış açısı, benzerlikler, denge, farklılıklar, ERDEMLER, istek-ihtiyaç, cesaret, öz eleştiri

Tutum ve Değerler: Merak, istekli olma, yaratıcılık, dürüstlük, sabır, saygı, sevgi

Profil Öğeleri: Sorgulayan, bilgili, düşünen, dönüşümlü düşünen

 

Yazar Hakkında:

Serhan Kansu, İstanbul’da dünyaya geldi. Lisans eğitiminden önce tiyatro ve metin çözümleme dersleri aldı. Aynı yıllarda diyalog yazarlığı, tiyatro yönetmen yardımcılığı ve tiyatro oyunculuğu yaptı. İstanbul Maltepe Üniversitesinde, tam başarı bursuyla Felsefe bölümünde okudu.

Aynı bölümde Çocuklar için Felsefe, Felsefe-Edebiyat İlişkileri ve Felsefi Danışmanlık eğitimi de alan Serhan Kansu’nun üniversitede yazdığı ve yönettiği ilk tiyatro oyunu Sokrates’in Kontörü Biterse oldu. Lisans bitirme projesini “Philosophy for Children” (Çocuklar için Felsefe) üzerine hazırlayan yazar, üniversiteden sonra P4C Türkiye (Philosophy for Children Turkey)’de Çocuklar için Felsefe Eğitmen Eğitimi’ne katıldı.

Yazar, Türkiye’nin farklı şehirlerinde çocuklar için felsefe, yaratıcılık ve yazarlık konularıyla etkinlik düzenlemeye ve eğitim vermeye devam etmekte. Bugüne kadar gerçekleştirdiği etkinlik ve eğitimlerle binlerce çocuk ve gençle bir araya gelen Serhan Kansu, yetişkinler için de düşünmek, felsefe, yaratıcılık ve yazarlık üzerine seminerler düzenlemekte ve eğitim vermekte.

Serhan Kansu’nun hikâye, deneme, eğitim, tiyatro oyunu ve felsefe kategorilerinde kitapları bulunmakta. Kansu’nun yazdığı Karagöz’ün Şekerlemesi adlı gölge oyunu Türkiye’nin farklı şehirlerinde çeşitli sahnelerde çocuklarla ve yetişkinlerle buluşmaya devam ediyor. Gitar ve saz çalmaktan hoşlanan hayvansever yazarın en sevdiği sosyal aktiviteler, bisiklete binmek, doğa yürüyüşleri yapmak, sokak hayvanlarına yiyecek dağıtmak ve kedisiyle oynamak.


Ortalama Değerlendirme » puan
  • *
  • *
  • *
  • *

Etiketler: Pervin Teyze Nasıl Basket Oynar?Çocuk KitaplarıElma Çocuk

Yazarın Diğer Kitapları

Kategorinin Diğer Kitapları

Çok Satan Kitaplar

Bu site e-ticaretofisi® Yeni Nesil E-Ticaret yazılımı ile hazırlanmıştır.
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır