Oğuz Benlioğlu, üniversite eğitimini Almanya Worms Üniversitesi Yönetim Bilimleri bölümünde gerçekleştirmiştir. Ayrıca Jena Üniversitesinde İşletme Yönetimi programına katılmıştır.

Almanya’da Zemin Döşeme ve Kauçuk İmalatı üzerine faaliyet gösteren bir kurumda, Mavi Yakalı Performans Kapasitesinin Arttırılabilirliğinin Ölçülmesi Ve Raporlanması, Haftalık Vardiya Planlarının Güncellenmesi, Fabrika İçi Vardiya Modellerinin İncelenmesi Ve Belirli Periyodlarla Uygunluğunun Raporlanması, Çalışan Memnuniyeti ve Talep Anketlerinin Yapılması alanlarında çalışmalar yapmıştır.

Almanya’ da farklı kurumlardan Beden Dili, Eğitmen Uzmanlık Programı, Temel Yetkinlik Uzmanlık Programı, SAP ERP, Esnek Çalışma Saatleri, Mülakat Teknikleri, Retorik Sunum Teknikleri ve İleri Düzey Power Point eğitimleri almıştır.

Gayk Personalmarketing şirketinin düzenlediği temel yetkinlik eğitimini başarı ile tamamlamış, 10 başlıkta eğitim verebilme yetkinliğini kazanmıştır. Başlıklardan bazıları; Kariyer Yönetimi, Kriz Yönetimi, Değişim Yönetimi, Liderlik, Yönetim ve Organizasyon.

Benlioğlu, 2012 yılında Türkiye dönerek özel bir eğitim kurumunun Eğitim Koordinatörü olarak çalışmaya başladı. İş yaşamı boyunca faklı kurumlarda; Yönetim, İnsan Kaynakları ve Pazarlama birimlerinde görev yapmıştır. Eş zamanlı olarak Yetenek Yönetimi, Orta Ölçekli İşletmelerin Sunum Politikaları ve E-Ticaret konuları hakkında eğitimler vermiştir.

Oğuz Benlioğlu, Profesyonel Yönetim Becerileri, Takım Çalışması, Liderlik, Yöneticiler İçin İlk 100 Gün, Sunum Teknikleri ve Mikro İfadeler başlıklarında eğitim ve danışmanlık hizmeti vermektedir.

Yüzdeki duyguları okuma ve anlama becerileri – Mikro İfadeler üzerine Almanya' da Eğitimcinin Eğitimi programını başarıyla tamamlamış ve Mikro & Management şirketini kurarak Mimikresonanz – Mikro İfadeler Eğitimlerinin Türkiye distribütörlüğünü almıştır. Oğuz Benlioğlu, Mikro İfadeler – Mimiklerimiz Yalan Söylemez kitabının yazarıdır.


Sepetinizde ürün bulunmamaktadır