Müjdat Ataman 

Lisans eğitimini Hacettepe Üniversitesi Sınıf Öğretmenliği bölümünde Türkçe Öğretmenliği yan alanıyla, yüksek lisans eğitimini de Ankara Üniversitesinde Yaratıcı Drama alanında tamamlamıştır. 


Bilkent Üniversitesi Hazırlık Okulu (şimdiki adıyla BLIS) ile Özel İzmir SEV Okullarında öğretmenlik ve yöneticilik yapmıştır. Çağdaş Drama Derneği İzmir şubesinin kuruluşunu ve başkanlığını yürütmüştür.

“Türkçe Öğretiminde Yeni Yaklaşımlar”, “Öğretmen Becerileri”, “Yaratıcı Yazma”, “Sınıfta Yaratıcılık”, “Yaratıcı Dramanın Yöntem Olarak Kullanılması”, “Okul İklimi Oluşturma”, “Değişen Öğretmenlik” konularında bildiriler sunmuş ve seminerler vermiştir. 

“Forum Tiyatro”, “Yaratıcılık”, “Öğretmenlik Becerileri”, “Alternatif Eğitim”, “Dramatik Kurgunun Sınıfa Yansıması”, “Doğal Oyunculuk”, “Öğretmenin Rolleri” başlıklarında çalışmaktadır. Eğitim kurumları, sanat akademileri, dernekler ya da çeşitli kuruluşların gereksinimlerine dönük atölyeler yürütmektedir. 

Koza Yayınlarından çıkan 4. Sınıf Türkçe kitabı yazarlarındandır. Yaratıcı Yazma İçin Yaratıcı Drama, Elma Yayınevi tarafından yayımlanan 112 Öğretmenliğime Notlar, Açılın Ben Öğretmenim ve Açılın Ben Çocuğum; Doğan Kitap tarafından yayımlanan Ağlamıyorum Gözüme Eğitim Kaçtı kitaplarının yazarıdır. 

Kuruluşunu gerçekleştirdiği Fide Okullarında genel müdür olarak  çalışmaya devam etmektedir. 

Alışveriş Sepetim