Mehpare KİLECİ, Çukurova Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümü’nden mezuniyetinin ardından Londra’da Thames Valley Üniversitesi ve City Üniversitesi’nde İnsan Kaynakları Yönetimi ve Eğitimi üzerine programlar tamamladı. Halen Yönetim Organizasyon alanında Doktora yapmaktadır. 1998 yılından bu yana kişisel ve mesleki gelişim eğitimleri, psikometrik testler ve uygulamaları, seçme-yerleştirme ve kariyer danışmanlığı hizmetleri vermektedir. 
Görev aldığı sivil toplum kuruluşları;
- 2009-2014 yılları arasında seçildiği Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Gaziantep Kadın Girişimciler Kurulu Başkanlığı göreviyle ekonomiye katkıda bulunmak isteyen kadınlara danışmanlık, eğitim ve koçluk hizmetleri verilmesini koordine etmiştir.
- 2009-2011 arasında Türkiye İnsan Yönetimi Derneği (PERYÖN) Güneydoğu Anadolu Şubesi Başkan Yardımcısı olarak insan yönetiminin geliştirilmesine ve eğitimlerin yaygınlaştırılmasına destek olmuştur.
- 2000-2006 arasında Gagiad Gaziantep Genç İşadamları Derneği’nde gerek yönetim kurulu üyesi, gerekse Kadınlar Kurulu Başkanı olarak ekonominin bölgesel gelişimine katkıda bulunacak faaliyetler üstlenmiştir. 2006 yılından bu yana İtalya Cumhuriyeti Fahri Konsolosu’dur. Türkiye ve İtalya arasındaki ekonomik ve sosyo-kültürel ilişkilerin gelişmesine olan katkılarından ötürü 2011 yılında İtalya Cumhuriyeti tarafından Üstün Hizmet Ödülü Cavaliere – Şövalyelik nişanıyla ödüllendirilmiştir. Mehpare Kileci, bu deneyimleri doğrultusunda; Eğiticinin Eğitimi, Yetkinlik Bazlı Mülakat Teknikleri, Güç Bende! – İşyerinde Neuro Linguistik Programlama Teknikleri, Odak ve Dikkat Teknikleri, Sunum Becerileri ve Topluluk Önünde Konuşma eğitimleri vermekte, insan kaynakları departman yapılandırma ve iş kurma danışmanlığı yapmaktadır.
Ülkemizi birçok uluslararası platformda temsil eden Mehpare Kileci; İngilizce ve İtalyanca bilmektedir. Evli ve 2 çocuk annesidir.        
 

Alışveriş Sepetim