1974 yılında Gaziantep’te doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Gaziantep’te tamamladı. Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümü mezunu. Halen Anadolu Üniversitesi Sosyoloji lisans bölümünde öğrenimine devam ediyor.

 

Henüz üç yaşındayken geçirdiği çocuk felci ile ortopedik engelli olan Kızıltaş, engelliler adına inovatif ve cesur projelerin mimarı; televizyon programı sunucusu, yapımcı, sosyal girişimci, yönetmen, gazeteci, yazar, danışman, stand up’çı.

 

1993 yılından bugüne GRT, TRT1, BRT, Medical Channel, SKYTURK ve TRT2 gibi özel televizyon kanallarında engelliler için ilk kez yapılan 17 yıl yayında kalan  “Yaşadıkça” programının sunucusu. Yaşadıkça TV programı ve Yaşadıkça.com engelliler haber portalıyla 10 milyon engelli, aileleriyle birlikte yaklaşık 30 milyon gibi büyük hedef kitleye ulaşabilen önemli bir markadır.

 

Kızıltaş, Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından verilen 2003 Başbakanlık Özürlüler İdaresi Başkanlığı En İyi TV Programı dalında Onur Ödülü, Special Olympics & ABD Kennedy Vakfı Özel Hizmet Ödülü, Brezilya Dünya’nın En Başarılı On Genci Yarışması JCI – TOYP 2013 Dünya Ödülü, Rotary 2014 Mesleki Üstün Hizmet Ödülü olmak üzere 2 kez uluslararası 58 kez de ulusal başarı ödülüne layık görüldü.

 

Türkiye’de ilk kez düzenlediği “Engelsiz Medya Buluşması”yla ulusal ve uluslararası önemli isimleri bir araya getirerek medyada engelli okur-yazarlığı ve farkındalık çalışmalarına imza attı.

 

İlklere imza attığı çalışmalarıyla ulusal ve uluslararası medyanın odağı olan Kızıltaş, toplumun engellilere karşı evrensel bir bakış açısı ve duyarlılık kazanmasını amaç edinerek 22 yıllık deneyimleri ile hazırladığı birçok başlıkta eğitimler vermektedir.

 

Bunlar; “Yaşadıkça Engelsiz Yarınlara” adlı tek kişilik gösterisi ve “İnsan Kaynakları’nda Çırak Aranıyor”, 5 saatlik üniversite sertifikalı “Engellilerle 360 Derece İletişim Eğitim Programı ”, “Engellilerle Doğru İletişim Metotları Eğitim Semineri”

Sepetinizde ürün bulunmamaktadır