Kardan Adam Uçmalı

Yazar
Serhan Kansu

64 sayfa

18.00 TL 13.50 TL


Adet:
 

Kardan Adam Uçmalı

YAZAR
Serhan Kansu

SAYFA SAYISI
64 sayfa

KİTAP BARKOD
9786059795524

EBAT
13 x 19,5 cm

RENK
Renkli

CİLT TİPİ
Karton Kapak

KAĞIT
Kitap Kağıdı

Can’ın kahkahaları yükseldikçe yükseliyor, güneş bir çocuğun sevincini topluyor, sonra mahallenin tüm pencerelerine mutluluk olarak yağdırıyordu."

***

Serhan Kansu, yeni çocuk kitabını hayallerin birleştirici gücü ve keşiflerin yenilikçi dilinden konuşturuyor. Kış mevsiminin güzelliğiyle süslenen bu yapıt, duyguları başköşeye oturtup teknoloji ve insan ilişkileri, dostluk, kararlılık, yardımlaşma, aile olmak ve daha pek çok konuda içini döküyor. Elbette Can’ın zengin hayal gücü aracılığıyla.

Buz gibi hava insanın içini hiç ısıtır mı? Bu kitap, hep avcumuzda kalan o sıcaklık gibi.

***

İşte kar yağmaya başladı… Etraf sessiz, hava soğuk ama yumuşacık. Can birazdan neşeyle bahçeye çıkacak. Çünkü onun için lapa lapa yağan şey hayaller. Bakın az sonra karla neler yapacak neler! O oynadıkça belki yanında sevimli bir köpek, karşısında ise bir uçak belirecek. Peki, hiç arkadaşı yok mu bizim Can’ın? Çağatay ve Eylül nerede? Neden hep evdeler? Neyse ki kardan adam Sisko yanı başında. Ama onun da uçmak gibi bir hedefi var. Acaba sebebi ne olabilir?

 

Hiç konuşmadan çok şey paylaşabilenlerin, kendi kendine yetenlerin, dostlarına ilkleri tattıranların dünyasına naif bir yolculuk…


Tema: Kendimizi ifade etme biçimimiz

Kavramlar ve Anahtar Sözcükler: Hayal gücü, iletişim, teknoloji, oyun, arkadaşlık, aile, duygular, problem çözme, değişim, kararlılık

Tutum ve Değerler: Bağımsız davranma, sevgi, yaratıcılık, merak, işbirliği

Profil Öğeleri: Duyarlı, araştıran-sorgulayan


Yazar Hakkında:

Serhan Kansu, İstanbul’da doğdu. Üç katlı, kocaman bir bahçesi olan evde oyunlar oynayarak büyüdü. Gündüzleri ağaç tepesinden inmez, akşam olunca bahçeye dökülen yıldız tozları gibi yanıp sönen ateş böceklerini izlerdi. O da ağaçtan, bisikletten düştü, üzeri çamur içinde eve geldi, kulağını arı soktu, top oynarken dizini taşa vurdu ama annesinin tatlıları tüm sorunları hallediyordu.

Karı öyle seviyordu ki dümeni kırılan kızağını yazın ortasında tamir ediyor, sonra heyecanla kışı bekliyordu. Kış gelince kardan donmuş yokuştan ilk o kayıyor, herkesten hızlı gidiyordu. Tabii dümen yine kırılıyordu, o zaman annesinin börek tepsisi imdadına yetişiyordu.

Tepsinin de kızaktan aşağı kalır yanı yoktu, çok ama çok hızlı kayıyordu. Tek sorunu bir ufo gibi döne döne ilerlemesiydi. Bu, baş döndürücü bir oyundu.

Serhan Kansu artık büyüdü. Üniversiteyi İstanbul’da okudu, şiirler, şarkılar, oyunlar ve hikâyeler yazdı. Artık ona kar kadar mutluluk veren iki şey daha var: Hikâyeler yazmak ve bu hikâyeleri paylaşanlarla bir araya gelmek. İşte öyle günlerde sanki bulutlar pamuk oluyor ve ona gökten lapa lapa şeker yağdırıyor. Artık küçük kızaklara sığmıyor Serhan ancak börek tepsisini boş bulduğunda şansını deniyor. Çünkü macera hayat boyu sürmeli. Biliyorsunuz, bu baş döndürücü bir oyun.


Ortalama Değerlendirme » puan
  • *
  • *
  • *
  • *

Etiketler: serhan kansukardan adamKardan Adam UçmalıÇocuk KitaplarıElma Çocuk

Yazarın Diğer Kitapları

Kategorinin Diğer Kitapları

Çok Satan Kitaplar

Bu site e-ticaretofisi® Yeni Nesil E-Ticaret yazılımı ile hazırlanmıştır.
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır