Işık Muhafızı (9-11 yaş / 3-4-5. Sınıf)

Yazar
Ferrin İlbay Yalnız

120 sayfa

23.00 TL 17.25 TL


Adet:
 

Işık Muhafızı (9-11 yaş / 3-4-5. Sınıf)

YAZAR
Ferrin İlbay Yalnız

SAYFA SAYISI
120 sayfa

KİTAP BARKOD
9786059795302

EBAT
13x19,5

RENK
Renkli

CİLT TİPİ
Karton Kapak

KAĞIT
Kitap Kâğıdı

IŞIK MUHAFIZI

Ferrin İlbay Yalnız

Resimleyen: Elif Balta Parks

 

Duygu Durum Gezegeni’nde yaşayanlar duygularını çevrelerine çeşitli renkler yansıtarak gösteriyorlar. Sadece özel görevde olanlar duygu durum renklerini kontrol edebilirler. Oysa Dünya’dan bakınca orası cüce gezegen, Plüton gezegeni.

 

Dünya’da da bir çocuk var, adı Dünya. O bir Işık Muhafızı ve yaşadığı gezegeni kurtarmak için sevgisini kullanmak istiyor, çünkü sevgi tüm renkleri içinde barındırıyor. Ancak renkler bir araya gelirse siyahı alt edebilir.

 

Ferrin İlbay Yalnız’ın kaleme aldığı Işık Muhafızı, okurlarını renklerin hayatı çok daha anlamlı kıldığı bir maceraya davet ediyor.

 

“Hayat, tekrar tekrar başlanılacak bir oyun değildir ki.”

 

 

Tema: Gezegeni paylaşmak    

Kavramlar ve Anahtar Sözcükler: Duygular, renkler, oyuncaklar, macera, sorumluluk, gizem, anılar, denge, fantastik öğeler, güç-enerji, evren, barış, iyilik-kötülük, sistem, sebep-sonuç

Tutumlar: Güven, merak, işbirliği         

Profil Öğeleri: Riski göze alan, duyarlı


Ortalama Değerlendirme » puan
YAVUZ DEVECİpuan
23 Kasım 2018
Kitap sizi önce bilmediğiniz heyecan dolu duvarların içerisinden geçiriyor. Sabırsızca bitirmek arzusuyla kitabı elinizden bırakmak istemiyorsunuz. Uzay kurgusu o kadar detaylı ki kendinizi gerçekten Plüton (Duygu durum) gezegeninde renk terapisinin içinde hissediyorsunuz. Hayatımızın bir parçası olan renkler, kitapta zihinsel canlandırma yöntemiyle birer alfabeye dönüşüyor. Hepimizde olan duygu durum renklerle ifade edilerek kelimelere dökülüyor. Duygular iletişimin en özel ve yalın haliyle renkli bir sağanak yağmur şeklinde zihinlerde uyandırdığı hisle okuyucuyu sarmalıyor. Günümüzde iletişimin bu kadar zorlaştığı, paylaşımın bu kadar azaldığı bir dünya var karşımızda. Kişilerin gerçek renklerini gözlerimizle görebilseydik eğer birbirimizi o kadar yalın anlayabilseydik hayat daha kolay olabilirdi sanırım. Çocukluğumuzda hepimizin unutamadığı bir oyuncağımız mutlaka olmuştur. Kitap bize içimizde ki çocuğu tekrar hatırlatıyor. Günümüzdeki internet bağımlılığının ve evinden sokağa oyun oynamaya dahi çıkamayan çocuklarımızın mutsuzluğundan, olimpiyat ruhunun nereden geldiğinden ve sporun kurtarıcılığından bahsediyor. Hatırlamalıyız, unutursak, içimizdeki çocuk susarsa mutsuz birer gölgeye dönüşüveririz. İşte bu kitap çocuklara, gençlere ve de bizlere, hepimize bir öğreti sunuyor aslında. Kahramanımız Dünyayı tasvir ederken yazar bir çocukta meraklı, özverili, sorumluluk sahibi ve gerektiğinde cesurca risk alabilen, kendine güvenen, duyarlı, adaletli, merhametli bir bireyi tanımlıyor. Gerçek dünyanın koyu gri renkleri anı hırsızlarının etrafımızda çoğalması umutlarımızın kırılmasını değil mücadele ruhumuzun arttırmasını sağlayabilmelidir. Bu uzay yolculuğuna cesaretle çıktığımızda varmak istediğimiz en son durak ise sevgi olmalıdır. Sevgi içinde bütün renkleri barındırdığı gibi siyahı, koyuyu ve de kötülüğü yok edebilecek en saf güçtür. Kitaptan öğrendiğim alfabeyle: Koyu yeşil, kiremit kırmızısı, gümüş rengi, çimen yeşili, bayrak kırmızısı, gri, bayrak kırmızısı Koyu kahverengi, gri, kiremit kırmızısı, Prusya mavisi, koyu yeşil, bayrak kırmızısı, çimen yeşili, oksit sarı (Bakınız: Renk Alfabesi) Psikolog Yavuz DEVECİ

  • *
  • *
  • *
  • *

Etiketler: Işık Muhafızı (9-11 yaş / 3-4-5. Sınıf)Çocuk KitaplarıElma Çocuk

Yazarın Diğer Kitapları

Kategorinin Diğer Kitapları

Çok Satan Kitaplar

Bu site e-ticaretofisi® Yeni Nesil E-Ticaret yazılımı ile hazırlanmıştır.
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır