İdil (Akidil) Türkmenoğlu, Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun olduktan sonra sırasıyla Doğuş Grubu’na ait Garanti Bankası (MT 9), Garanti Sigorta, Humanitas ve NTV Yayın Grubu’nda insan kaynakları, eğitim ve pazarlama iletişimi yöneticisi olarak çalıştı. Bu arada, Bank of America’da insan kaynakları stajı yaptı ve Wharton Business School’da insan kaynakları yönetimi sertifika programına katıldı.
2001 yılında Boyner Grubu’na bağlı olan Benkar’da (Advantage) çalışmaya başladı. Daha sonra Beymen’in İK sorumluluğunu ve BİG Programı (Boyner Yönetim İletişim Gelişim Programı) eş koordinatörlüğünü üstlendi. 2003-2005 yılları arasında gazeteci eşinin kazandığı bir “sabbatical” (kendini yenileme programı) aracılığıyla Michigan Üniversitesi’nde bulundu. Rus dili, işyerinde eğlence, pozitif psikoloji, organizasyonel davranış ve iç iletişim konularında yüksek lisans ve doktora düzeyinde dersler aldı ve POS (Positive Organisational Scholarship / Pozitif Organizasyonel Çalışmalar Akademisi) çalışmalarına katıldı. 2009’da İstanbul Ticaret Üniversitesi’nde Uygulamalı Psikoloji alanında yüksek lisansını tamamladı.
İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde “Çalışanlarla İlişkiler ve İnsan Kaynakları Yönetimi” dersini iki dönem verdi. Son dört yıldır Yeditepe Üniversitesi’nde “Kişiler Arası İlişkiler”, “Sosyal Etki” ve “İnsan Kaynakları Yönetimi” derslerini veriyor.
Son beş yıldır Boyner Holding İK ve İletişim projelerinde esnek zamanlı çalışıyor. Seminerler veriyor. Kurumlarda gönüllülük, çalışan kulüpleri, işyerinde eğlence ve iç iletişim konularında ağırlıklı olarak konuşmalar yapıyor. Yazıyor.
Çeşitli internet sitelerinde, Milliyet ve Cosmopolitan’da sürekli yazıları yayımlandı. 2009’dan beri genel yayın yönetmenliğini üstlendiği Boğaziçi Dergisi’nde sekiz yıldır yazıyor. İlk kitabı her çalışanın kendinden parçalar bulacağı, kişisel kariyerini, ilişkilerini, ekibini ve şirketini yönetme üzerine ipuçlarını yakalayacağı Ofis Hikâyeleri, Kasım 2005’te Epsilon tarafından yayımlandı.
PERYÖN (Türkiye Personel Yönetimi Derneği) ve Özel Sektör Gönüllüler Derneği Yönetim Kurulu Üyesi.
Fatih Türkmenoğlu ile evli olan yazar, Talia ve Mira’nın annesidir.

Seçilen Ürünler

Sepetinizde ürün bulunmamaktadır