Hülya Kibaroğlu

İstanbul’da doğdum. Annem; hikâye anlatsın diye durmadan tutturan, uykusuz, garip bir çocuk olduğumu söyler. Anneannemin, değme macera kitaplarına taş çıkartan masallarıyla büyüdüm.

Liseden fen bilimleri öğrencisi olarak mezun olmama rağmen matematik, kimya ve biyolojiye ihanet ettim ve Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü’nü bitirdim. Sonra uzun yıllar zamanımın çoğunu çocukların, gençlerin arasında geçirdim.  Kadıköy Kız Lisesi, Özel Karagözyan Ermeni İlköğretim Okulu, Avusturya Liseliler Eğitim Vakfı-Özel ALEV Okulları’nda “Edebiyat Öğretmeni”, “Türkçe Öğretmeni”, “Türkçe Bölüm Başkanı” gibi unvanlarla çalıştığım bu yıllara üç de kitap sığdırdım. Bu kitapların yakında dört, beş, altı, yedi olacağı düşüncesi beni çok heyecanlandırıyor, çünkü öykü yazmayı çok seviyorum.

Değişik insanlar ve manzaralar keşfetmek için dolaşmayı, film seyretmeyi, kitapçılarda ve baharatçılarda gezinmeyi, İstanbul’un büyüsüne kapılmayı, insanların kendilerine ve tanıdıklarına dair anlattığı her hikâyeyi, öyküyü can kulağıyla dinlemeyi de çok severim.

İstanbul Üniversitesi Alman Dili ve Eğitimi Bölümü’nde okuyan şakacı oğlumla, doğayı ve hayvanları benim kadar seven eşimle birlikte yaşıyorum.

Alışveriş Sepetim