Havva Çetinkaya

1985 yılında Sivas’ın sert geçen kışlarına inat sıcak bir yaz gününde doğdu. Çocukluğunu sokak oyunlarına doyarak yaşadı. Etrafındaki herkes ona çok dalgın olduğunu söylerdi. Bilmezlerdi ki onun fırsat bulduğu her anını hayal kurarak geçirdiğini.

Bir ekol kabul edilen Selçuk Anadolu Lisesinden mezun olduktan sonra lisans eğitimini Türkçe Eğitimi ana bilim dalında Cumhuriyet Üniversitesinde, yüksek lisans eğitimini yine Türkçe Eğitimi ana bilim dalında Erzincan Üniversitesinde tamamladı.

Hem mesleği gereği hem de kişisel ilgisi sebebiyle büyülü bir dünya olarak gördüğü çocuk edebiyatına bakış açısında değişimler yaşamaya başladığını fark edince önemli bir karar verdi. Çocuk edebiyatına okur olmanın yanı sıra eser vererek katkı sağlamak… Gelecek adına en büyük isteği kitaplarıyla çocukların hayallerine, düşüncelerine, umutlarına ortak olabilecek küçük ve renkli bir dünya yaratabilmek… Yüzlerinde tebessüm, gözlerinde pırıltı, kalplerinde mutluluk, zihinlerinde kıvılcım sebebi olabilmek…

Şimdilerde ortaokul sıralarında düşlediği Türkçe öğretmenliği mesleğini, 2010’dan beri büyük bir istek ve mutlulukla sürdürüyor. Kendiyle baş başa kaldığında hayaller kurmaya, inandığı ne varsa ona ulaşmak için inatla ve azimle mücadele etmeye devam ediyor.

Eşi ve oğlu ile birlikte Bursa'da yaşayan yazarın, mesleğinde yaptığı çeşitli çalışmalardan dolayı pek çok başarı belgesi ve ödülleri bulunuyor. Ulusal kalite etiketiyle sonuçlanan eTwinning projelerinde; bölgesel düzeyde ve Türkiye genelinde çeşitli dereceler elde ettikleri TÜBİTAK proje yarışmalarında öğrencilerine danışmanlık yapmayı sürdürüyor.

Alışveriş Sepetim