Hal Urban, San Francisco Üniversitesi’nde tarih dalında lisans ve yüksek lisans, eğitim ve psikoloji dalında da doktora yapmıştır. Ayrıca Stanford Üniversitesi’nde yüksek performans psikolojisi üzerine doktora sonrası çalışmalarda bulunmuştur.

Otuz beş yıl liselerde ve San Francisco Üniversitesi’nde öğretmen olarak görev yapmış, yazdığı eserler çeşitli ödüllere layık görülmüştür. İlk kitabı olan Yaşama Dair En Büyük Dersler (Life’s Greatest Lessons) Writer’s Digest tarafından “Yılın İlham Veren Kitabı” seçilmiştir.

1992 yılından bu yana, Dr. Urban olumlu karakter özellikleri ve bunların yaşam kalitesiyle bağlantıları üzerine ulusal ve uluslararası düzeyde konuşmalar yapmaktadır. Ulusal konferansların yanı sıra, eğitimcilerle birlikte çeşitli uygulama çalışmaları düzenlemekte ve her yaştan öğrencilere, velilere, kilise gruplarına, yardım organizasyonlarına ve iş hayatından insanlara da hitap etmektedir. Ayrıca “Karakter Eğitimi” hareketinin tanınmış bir öncüsüdür.

Bekâr yaşayan bir baba olarak üç çocuk yetiştiren Dr. Urban California’nın Redwood şehrinde yaşamaktadır.    
Dr. Urban’ın verdiği konferanslar ve katıldığı uygulama çalışmaları konusunda www.halurban.com adresinden bilgi alınabilir.

Alışveriş Sepetim