Ergenleri Anlama Kılavuzu

Yazar
Uzm. Psk. Özgün Kızıldağ

304 sayfa

26.85 TL 20.14 TL


Adet:
 

Ergenleri Anlama Kılavuzu

YAZAR
Uzm. Psk. Özgün Kızıldağ

SAYFA SAYISI
304 sayfa

KİTAP BARKOD
9786055286286

 

Çocukları Anlama Kılavuzu adlı kitabı büyük beğeni toplayan Uzman Psikolog Özgün Kızıldağ, bir devam çalışması niteliği taşıyan Ergenleri Anlama Kılavuzu ile bu kez ergenlik sürecindeki bireyleri mercek altına alıyor. Kitap, yaşanmış örnek olaylar üzerinden yapılan değerlendirme ve sunulan çözüm önerileriyle farklılığını ortaya koyarken ergenlerin yolunu aydınlatmak isteyen, onlarla birebir ilişki kuran herkes için pratik ipuçları içeriyor.

 

 

Ergenleri Anlama Kılavuzu kardeş ilişkilerinden ergenlik dönemindeki fiziksel ve psikolojik değişikliklere, meslek seçiminden kuşak çatışmasına, risk alma davranışlarından ders başarısına kadar çok çeşitli ancak birbiriyle ilişkili konuları, yaşanmış örnek olaylarla birlikte ele alıyor. Bu yönüyle kitap “çok hızlı değişen bireylerin” dünyasını anlamak ve sunduğu çözüm önerileri açısından önemli bir kılavuzluk görevini üstleniyor.

Enver Yücel

Bahçeşehir Üniversitesi, Bahçeşehir Kolejleri ve Uğur Dershaneleri Kurucusu

 

Bilgi, deneyimle birleştiğinde değerlidir. Kızıldağ, bu kitapta, ergenlere dair zengin deneyimlerini bilgi ile harmanlıyor ve vakalar üstünden bizi ergen dünyasında bir yolculuğa çıkarıyor. Bu kitap bilgi-deneyim dengesi ile hem uzmanlara hem de genel okuyucuya ışık tutar nitelikte.

Psikolog Dr. Serkan Özgün

İNDA Çözüm Odaklı Danışmanlık ve Eğitim Merkezi

 

 

Ülkemizde deneyimler üzerinden yazılmış kitaplara ihtiyacımız olduğu açık, hele ki Özgün Kızıldağ gibi mesleğin uzmanları tarafından yazılmış olanlara. Her ergenin, yazarın sunduğu örnek vakalardakilere benzer deneyimler yaşaması olası. Bu kitabı sadece bir psikoloji hocası olarak değil, ergenliğine ramak kalmış bir kız babası olarak da okudum. Ergeni anlamak ve kritik durumlarda en uygun davranışı sergilemek için okunması gereken bir kitap.

 Yrd. Doç. Dr. Erol Yıldırım

Süleyman Şah Üniversitesi Psikoloji Bölümü Başkanı

 

Ergenlik üzerine okumak hiç bu kadar keyifli olmamıştı. Basmakalıp tespitlerin ve önerilerin dışına çıktığı bu kitabında Özgün Kızıldağ çarpıcı, yenilikçi, düşündürücü…

 

Doç. Dr. Seçil Deren van het Hof

Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi 

 

 

İlgili Eğitim ve Seminerler:

İzgören Akademi Vizgo.net ''Türkiye'de İyi Öğretmen Olmak'' eğitimi için tıklayınız.


Ortalama Değerlendirme » puan
Tülay Üstündağpuan
14 Mayıs 2014
Yaşamım boyunca çevremde hem ergenler, hem de ergenlerin en yakınları oldu. Birlikte büyüdük. Doğrularımızı çoğalttık, yanlışlarımızı düzelttik ya da eksiklerimizi tamamladık. Bu sırada yaşanmış durumları arayıp bulmaya ve etkili yaklaşımları uygulamaya çalıştık. Bu kitap kimbilir kaçıncı nesile derman olmaya çalıştığım günlerde bana hep pusula oldu. Kendimi defalarca telefon başında ve ekran karşısında buldum. Elimde Ergenleri Anlama Kılavuzu vardı. Sn. Kızıldağ, özellikle kaynak önerileriyle desteklediğiniz örnekleriniz için size çok şey borçluyum. Var olun!

  • *
  • *
  • *
  • *

Etiketler: Ergenleri Anlama KılavuzuBilgi İyilikGelişimElma Yayınevi

Yazarın Diğer Kitapları

Kategorinin Diğer Kitapları

Çok Satan Kitaplar

Sepetinizde ürün bulunmamaktadır