Elvan Odabaşı

Samsun doğumlu olan Elvan Odabaşı; İlk, Orta ve Lise Eğitimini Samsun’da tamamladı.
2004 yılında Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümünden mezun oldu.

2004-2005 yılları arasında CAN yemek sanayi bünyesinde ANKARA EĞİTİM ARAŞTIRMA HASTANESİn de yönetici kurum diyetisyeni olarak görev yaptı.
2005 yılında kurumlara ve bireylere kilo yönetimi üzerine danışmanlık hizmeti vermek üzerine şahıs şirketini kurdu.
2006 yılında ortağı Elvin Odabaşı Pekiyi ile Formeo Doya Doya Yaşam Merkezini Ankara da Kurdu.

Beslenme ve Diyet camiasında mesleki branşlaşmanın önemini misyon edinen Formeo; 2007 yılından itibaren anne çocuk departmanı ve kilo yönetim departmanı olmak üzere 2 departman ve 3 diyetisyen ile hizmet vermeye başladı.
Departmanlarda verilen bireysel danışmanlık hizmetleri ile yüzlerce bireye danışmanlık vermenin yanı sıra; aylık olarak içeriği Formeo diyetisyenleri tarafından hazırlanan ve editörlüğünün Elvan Odabaşı tarafından yapıldığı SIFIR KALORİ sağlık ve beslenme gazetesini 4 yıl boyunca yayınlanması sağlandı, Kadın ve çocuk sağlığı ve beslenmesinin ilişkisini farklı temalarla yüzlerce kadına anlatan İPEK KADINLAR organizasyonunun 3 yıl boyunca düzenleyicisi oldu. Gerçekleştirilen organizasyonlardan elde edilen gelirlerle kadın ve çocuk ile ilgili bir çok derneğe ve vakıfa bağışlar yapıldı.

2009-2019 yılları arasında kurucu ortaklarından olduğu FİTİZDİET markası ile yiyecek içecek sektörüne sağlıklı yemek reçeteleri ile katkıda bulunmuş ve yön vermiştir.

2011 yılında DOYA DOYA ZAYIFLA isimli kitabını yayınladı.
2012 yılında anne oldu. Mavi Deniz adında bir kız çocuğu annesi.
2015 yılında HAYALALERİN DEFTERİ isimli ikinci kitabını yazdı ve bu kitabın ilk 1000 baskısını üniversitelerin Beslenme Diyetetik bölümleri ile birlikte düzenlemiş olduğu ‘Limon Kasasından Hayeller ve Kariyer’ programı içerisinde hediye etti.

2017 yılında Formeo İstanbul şubesini kurdu. Bu şubeninin kurulumu ile sektörel bir çatı marka olma yolunda ilk adımını attı. Bünyesinde 2 diyetisyen ile halen hizmet vermekte olan İstanbul Şubesi yine bünyesinde bulunan stüdyo mutfağı ile Doya Doya Yaşam youtube kanalının çekimlerinin gerçekleştirildiği hem de bir çok gıda ve otc firması ile mutfak atölyelerinin gerçekleştirildiği bir nokta olarak da hizmet vermektedir.

2017 yılında NTV de yayınlanan Elvan Odabaşı ile DOYA DOYA YAŞAM programının hem sunuculuğunu hem de editörlüğünü gerçekleştirdi.
2018 yılında Youtube DOYA DOYA YAŞAM kanalını kurdu.

2019 yılında ortağı Elvin Odabaşı Pekiyi ile 13 yıllık sektörel tecrübesini hem mesleki gelecek vizyonu doğrultusunda edinmiş olduğu misyon ile hem de ulusal ve uluslararası platformlarda sağlık ve beslenme adına katacağı yenilikler adına FORMEOCOWORK çatısı altında birleştirip markasını sektöre arz etmiştir. Vizyonu doya doya yaşan bir dünya hayalinin ta kendisi olduğu için misyon olarak sektörün kuluçka merkezi olmayı tercih etmiştir. Beslenme ve diyet camiası için yeni fikirlerin doğacağı genç ve kolektif markası ile hem dünya için hem de dünyada yaşayan tüm canlılar için genç girişimci meslektaşlarına mentörlük hizmeti verecektir.

Üniversite yıllarında bursiyer öğrencisi olduğu şu an yönetim kurulu üyesi olduğu BESVAK bünyesinde sektör adına 5 yıldır Kariyer günleri organizasyonları düzenlemektedir.
TDD(Türkiye Diyetisyenler Derneği) üyesidir.

Ulusal ve uluslararası GIDA ve OTC markalarının danışmanlığını ve kanaat önderliğini yapmaktadır.
Yurt içi, yurt dışı bir çok kongrede konuşmacı olarak yer almıştır. Yazılı, görsel ve dijital basında gündemdeki en yeni bilimsel bilgileri kendi mesleki tecrübesi ile harmanlayarak aktarmaktadır.

2020 yılında Limon Kasasından Hayaller isimli çocuk kitabı yayınlandı.

Alışveriş Sepetim