Merhaba, ben Ece Özen Akan. 1974 yılında Ankara’da doğdum. Lise eğitimimi ABD’de tamamladıktan sonra Ankara Üniversitesi DTCF Latin Dili ve Edebiyatı Bölümü’nden mezun oldum. Daha sonra Atılım Üniversitesi’nde İşletme Yüksek Lisansı yapma fırsatı buldum.

 

Kariyerime 1996 yılında üretim sanayiinde insan kaynakları yöneticisi olarak başladım ve 2013 yılına kadar bu alanda görev aldım. Bu süre zarfında Dış Ticaret Eğitimi, Halkla İlişkiler Yöneticiliği, İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi, Eğiticinin Eğitimi, İç Kontrol Eğitimi gibi çeşitli eğitimlere katılarak bilgi ve deneyimimi geliştirdim.

 

Koçluk alanında uzmanlaşmak için ICF tarafından akredite edilmiş bir kurumdan çeşitli eğitimler aldım. Bu eğitimler arasında Profesyonel Koçluğun Temelleri, İş Ortamında Koçluk, Usta Koltuğa Doğru İlerleme, Yetenek Bazlı Mülakat Teknikleri, Pozitif Psikoloji Uygulamaları, Enneagram ile Kişilik Analizi, Points of You gibi konular yer aldı.

 

Kariyerimde edindiğim bilgi ve tecrübeleri kullanarak, öncelikle çalıştığım şirkette kurumsal koçluk yapmaya başladım. 2013 yılından kendi firmamda beri ise Yönetici ve Girişimci Koçluğu yaparak, kurumsal ve bireysel performansı artırmak için çalışmalar yürütüyorum. ICF tarafından verilen Professional Certified Coach (PCC) ünvanına sahip nadir koçlardan biriyim.

 

Ayrıca, Türkiye Kadın Girişimciler Derneği (KAGİDER), Uluslararası Koçluk Federasyonu (ICF), Avrupa Yönderlik ve Koçluk Derneği (EMCC), Personel Yönetimi Derneği (PERYÖN), Ankara Emek Rotary Kulübü ve TOBB Ankara Kadın Girişimci Kurulu gibi önemli kuruluşlarda üyeliklerim bulunmaktadır.

 

Ankara Emek Rotary Kulübü'nde 2009-20 Dönem Başkanlığı, ICF'de 2018-20 ve 2020-22 dönemlerinde İç Anadolu Liderliği, ANGİKAD / Girişimci İş Kadınları Derneği’nde 2018-23 Dönemi Yönetim Kurulu üyesi olarak görev yaptım.

 

Evliyim ve ikiz erkek evladım var. Hem kariyer hem de ailemle geçirdiğim zamanlar benim için çok değerli.

http://www.eceakan.com

Alışveriş Sepetim