Dünyanın Oyunu

Yazar
Özden Özkanoğlu

32 sayfa

32.00 TL 24.00 TL


Adet:
 

Dünyanın Oyunu

YAZAR
Özden Özkanoğlu

RESİMLEYEN
Yusuf Tansu Özel

SAYFA SAYISI
32 sayfa

KİTAP BARKOD
9786257343008

EBAT
22 x 30 cm

RENK
Renkli

CİLT TİPİ
Karton Kapak

KAĞIT
1.Hamur

Sırada Almanya’dan gelen mektup var.

Hallo, Ben Philip. Sana anlatacağım oyunun adı topfschlagen. Bu oyunu oynamak hem çok eğlenceli hem de sonunda bir sürpriz var. Önce küçük bir hediye, tencereye konur ve tencere bir yere saklanır. Sonra ebenin eline bir kaşık verilip gözleri bağlanır. Ebe dizlerinin üstünde ilerler, tahta kaşıkla tencereyi bulmaya çalışır. Diğer çocuklar, ebe tencereye yaklaştıkça “sıcak”, uzaklaştıkça “soğuk” der. Böylelikle tencereyi bulması için ona yardım ederler. Sonunda tencereye ulaşırsa hediye onun olur.

***

Uluslararası bilinç, hak ve özgürlükler, çeşitlilik gibi temalar dile geldiler, bir çocuğun merak duygusu ve yaratıcılığıyla buluşup dünyayı gezdiler, bir dolu mektupla da döndüler. Şimdi Sarp’ın sayesinde dünyanın oyunu önümüzde. Yaşasın oyun oynamak!

 

***

 

Sarp günlerdir heyecan içinde. Dünyanın dört bir yanına mektuplar gönderdi. Şimdi ise mektup arkadaşlarından yanıt alma zamanı. İşte postacı geliyor. Bakalım çantasından neler çıkacak? Acaba Sarp hangi oyunlarla tanışacak?

 

Uzaklardan gelen yepyeni oyunlarla neşelenmeye hazır mısınız?

 

Tema: Kim olduğumuz

Kavramlar ve Anahtar Sözcükler: Uluslararası bilinç, çeşitlilik, HAK VE ÖZGÜRLÜKLER, farklılıklar, benzerlikler, ÇOCUK DÜNYASI, geleneksel çocuk oyunları, öz yönetim, mekânı algılama, arkadaşlık, kurallara uyma, İLETİŞİM

Tutum ve Değerler: Yaratıcılık, işbirliği, merak, hoşgörü, saygı, sevgi, sorumluluk

Profil Öğeleri: Sorgulayan, iletişim kuran, açık fikirli

 

 

Yazar Hakkında:

 

Özden Özkanoğlu

Özden Özkanoğlu, Ankara’da doğdu ve büyüdü. Küçükken sorduklarında öğretmen olmak istediğini anlatırdı, bu hayali ODTÜ Eğitim Fakültesinde gerçek oldu.

Tüm çocuklar gibi o da bol bol merak eder ve sorular sorardı. Büyüyünce de soruları ve öğrenme isteği bitmeyince okul öncesi eğitimi üzerine yüksek lisans ve doktora eğitimlerini tamamladı.

Uzun yıllar öğretmen ve okul yöneticisi olarak görev yaptı. Hem Türkiye’de hem de yurtdışında okullar ziyaret etti, öğretmenler ve öğrencilerle birlikte çalıştı. Şimdi Amerika’da yaşıyor ve öğretmenler ve çocuklarla çalışmaya devam ediyor. 

Küçük çocukların en iyi merak ederek ve oyun oynayarak öğrendiğini savunur. Doğanın bunun için bize sihirli bir ortam sunduğuna inanır. Kendi kurduğu küçük orman okulu grubunda, ağaçların ve sincapların arasında çocuklarla birlikte yeni oyunlar keşfetmeyi çok sever.

 

Yusuf Tansu Özel

1976 yılında Ankara’da doğdu. 1999 yılında Eskişehir Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Bölümü’nden mezun oldu. Uzun yıllar reklam ajanslarında çalıştı. Bir gün hayallerini ertelememesi gerektiğine karar verip kendisine ve eşine uzun bir seyahat armağan ederek altı aylığına Latin Amerika’ya gitti. Altı ay boyunca hergün yeni yerler gördü, gördüğü yerlerin hikâyelerini çizdi. Çizdikçe resim yapmayı ne kadar çok sevdiğini bir kere daha anladı ve döndükten sonra çocuklar için resim yapmaya karar verdi. Eşi, oğlu ve kızıyla birlikte İstanbul’da yaşıyor ve kitaplar resimlemenin yanında  çocuklarla birlikte atölyeler yapıyor.

 


Ortalama Değerlendirme » puan
  • *
  • *
  • *
  • *

Etiketler: Dünyanın OyunuÇocuk KitaplarıElma Çocuk

Yazarın Diğer Kitapları

Kategorinin Diğer Kitapları

Çok Satan Kitaplar

Bu site e-ticaretofisi® Yeni Nesil E-Ticaret yazılımı ile hazırlanmıştır.
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır