Dedemin Zaman Kapsülü

Yazar
Elif Özmenek Çarmıklı

56 sayfa

19.00 TL 14.25 TL


Adet:
 

Dedemin Zaman Kapsülü

YAZAR
Elif Özmenek Çarmıklı

SAYFA SAYISI
56 sayfa

KİTAP BARKOD
9786057012319

EBAT
13 x 19,5 cm

RENK
Renkli

CİLT TİPİ
Karton Kapak

KAĞIT
Kuşe

Mita ve Gizemli İnci ile çok sevilen Elif Özmenek Çarmıklı’dan kuşaklar arası iletişim üzerine yepyeni bir kitap. Benzersiz eski yıllara gidilsin, şifreler çözülsün, bugünün küçük mutlulukları çoğalsın…

Sinem başka bir gezegenden mektuplar almaya başlar. Bu mektuplar, insan kılığındaki dinozorlardan bahsetmekte, Sinem’e kimi görevler vermektedir.

Mektuplar zamanla çoğalır. Sinem bu dinozorları bulmalı ve bir zaman kapsülü hazırlamalıdır. Ama önce bazı şifreleri çözmesi gerekmektedir.


Tema: Yer ve zaman olarak nerede olduğumuz

Kavramlar ve Anahtar Sözcükler: Farklılıklar, İLETİŞİM, ilişkiler, kuşaklar, BİREY VE TOPLUM, haberleşme, BİLİM VE TEKNOLOJİ, Mors alfabesi, ZAMAN VE MEKÂN, çevremiz, geçmiş-şimdi-gelecek, ERDEMLER, problem çözme 

Tutum ve Değerler: Yaratıcılık, istekli olma, merak, işbirliği, empati, dostluk, hoşgörü, saygı, sevgi, sorumluluk

Profil Öğeleri: Sorgulayan, iletişim kuran, açık fikirli


KİTAPTAN

Sevgili Sinem,

Ben Timbuki. Timranya gezegenindenim. Kendi gezegenimde yaşım yetmiş altı ama bizden binlerce ışık yılı geride olan sizin gezegeninizde senin yaşında sayılabilirim. Burası minicik ama güzel bir gezegen. Aslında her zaman böyle değildi. Yıllar önce daha büyüktü. Zamanla küçülmeye başladı. Buraları sıkıcı bulup başka gezegenlere gidenler oldu. Sonunda bu gezegende çok az kişi kaldı. Kalanların tamamı insan kılığındaki dinozorlar. Evet, doğru duydun. Burada insan kılığında dinozorlar yaşıyor artık. O yüzden de soyları giderek tükeniyor. Amacım, senin de yardımınla bir --../.-/--/.-/-./-.-/.-/.--./…/..-/.-../..-  hazırlayarak, insan dinozorların tamamen unutulup gitmesini engellemek. Bunu ancak senin yardımınla başarabilirim. Sizin gezegeninizde de insan kılığında dinozorlar yaşıyor. İlk işin onları tespit etmek. --../ .-/--/.-/-./-.-/.-/.--./…/..-/.-../..- için gerekli eşyaları onlarda bulacaksın. Bu arada, dinozor olduklarını bildiğini onlara asla hissettirmemelisin. Nasıl mı tespit edeceksin dinozorları? Mesela etrafındakilere ilk olarak “Evinde -/./.-.././..-./---/-./.-././…./-…/./.-./.. olan biri var mı?” diye sorarak başlayabilirsin. Varsa bil ki o bir insan dinozor. Senin bu işi başarabileceğine inancım sonsuz. En kısa zamanda tekrar yazacağım.

Sevgiler,

Timbuki


Yazar Hakkında:

Tanımayanlar onu ciddi bulurlar. Tanıyanlarsa çok komik hatta muzır olduğunu söylerler. Onun bir “elf” olduğunu düşünen harika bir kocası, sıradışı güçleri olduğuna inanan muhteşem iki çocuğu vardır.

Uzun yıllarını haber peşinde koşarak ve üniversitede dersler vererek geçirmiştir. Derken, “Çocukların artık büyüyor, bu masallar unutulacak” diyen dostunun sesine kulak verir, kendi hikâyelerini yazmaya başlar.

Yolculuklar onu hep heyecanlandırır. Farklı konular üzerine çalışmayı da çok sever, bu yüzden sosyoloji, uluslararası ilişkiler ve siyaset bilimi okumuştur.


Ortalama Değerlendirme » puan
  • *
  • *
  • *
  • *

Etiketler: Dedemin Zaman KapsülüÇocuk KitaplarıTurta Kitap

Yazarın Diğer Kitapları

Kategorinin Diğer Kitapları

Çok Satan Kitaplar

Bu site e-ticaretofisi® Yeni Nesil E-Ticaret yazılımı ile hazırlanmıştır.
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır