Arzu Sehim, 1969 yılında Denizli’de doğdu. Pazartesi sendromu yaşamadan tamamladığı bir eğitim hayatına sahip oldu. 1980 yılında başladığı Denizli Vali Vefki Ertür Kız Meslek Ortaokulunun birinci sınıfında Türkçe öğretmeni kompozisyon dersinde tüm sınıftan ileride seçecekleri mesleği ve nedenini anlatmasını istediğinde sınıftaki tek ziraat mühendisiydi ve ilk tam puanını aldı.

Denizli Lisesinin ardından 1990 yılında Ege üniversitesi Ziraat Mühendisliği bölümünden mezun olup küçük bir çiçek serasında bir süre çalıştıktan sonra mesleğine veda edip tekstil sektöründe isim yapan memleketi Denizli’de uzun yıllar bir şirkette üretim ve pazarlama birimlerinde çalıştı.

2006 yılında bu sektörden ayrılarak Avrupa Birliği destekli bir projede görev aldı. Ardından yine yaşadığı coğrafyanın nimetlerinden olan Jeotermal Kaynaklar kapsamında, ilgili mevzuatın da yayınlamasıyla 2008 yılı itibarı ile bu kulvara geçiş yaptı. Tarım, turizm ve enerji üzerine jeotermal kaynak uygulamaları ile ilgili olarak bazı Şirketler, Kamu ve STK’lar bünyesinde çeşitli çalışmalara dahil oldu.


İş hayatında sektör fark etmeksizin, verimlilik esası ile risk-sonuç kapsamında süreçlerin tanımlanması, planlanması, takibi ve raporlanması gibi görevleri severek yürütürken aslında ne kadar değer üretmek ve değer katmak odağında olduğunu fark etti. 2010 yılında karşısına amacı Dürüstlük, İş Kalitesi, Girişimcilik değerleriyle birlikte Hoşgörü ve Vatan Sevgisi ilkelerini yaymak olan Uğur Böcekleri Derneğinin çıkmasıyla bu değer ve ilkeleri işlediği Çorap Ağacı isimli çocuk kitabını yazdı.


2014 yılında çok sevdiği şehre İstanbul’a yerleşti. Burada astroloji, diksiyon- seslendirme eğitimlerinin yan ısıra Entegre Yönetim Sistemleri üzerine bazı eğitimler aldı. Tüm dünyayı sarsan pandemiyi İstanbul Gönüllülerine katılıp görme engelli gençlere ders ve test kitabı okuyarak güzelleştirmeyi başardı. Halen İstanbul’da Yenilenebilir Enerji Kaynakları ile santraller inşa eden bir firmanın iş geliştirme departmanında görev yapmakta ve halen çok zorlansa da ilk kez meslek ortaokulunda tanıştığı dikiş-nakış işlerinden, yemek yapmaktan ve elbette yazmaktan çok büyük keyif almaktadır.

Alışveriş Sepetim