Acemi Korsan (10-12 Yaş / 4-5-6. Sınıf)

Yazar
Nehir Yarar

144 sayfa

23.00 TL 17.25 TL


Adet:
 

Acemi Korsan (10-12 Yaş / 4-5-6. Sınıf)

YAZAR
Nehir Yarar

RESİMLEYEN
Kaan Bağcı

SAYFA SAYISI
144 sayfa

KİTAP BARKOD
9786059795081

EBAT
13x19,5

RENK
Siyah Beyaz

CİLT TİPİ
Karton Kapak

KAĞIT
Kitap Kağıdı

Nehir Yarar, çocuk olmanın mutlu ve hüzünlü yanlarını, yetişkinlerin büyük beklentilerle hazırladığı ancak midemize oturan, başarı soslu çocuk menülerini eğlenceli bir sunumla önümüze getiriyor. Vedat ve arkadaşlarının sıcacık, eğlenceli hikâyeleri, hayallerine sıkı sıkı sarılanlara özel ikramımızdır. Afiyet şeker olsun efendim.

ACEMİ KORSAN

Nehir Yarar

Çizimler: Kaan Bağcı

 

Kulağının arkasında gizlenen bir çocukla muzip işler peşinde olduğundan şüphelendiğimiz tatlı öğretmen Nehir Yarar, çocuk olmanın mutlu ve hüzünlü yanlarını, yetişkinlerin büyük beklentilerle hazırladığı ancak midemize oturan, başarı soslu çocuk menülerini eğlenceli bir sunumla önümüze getiriyor. Vedat ve arkadaşlarının sıcacık, eğlenceli hikâyeleri, hayallerine sıkı sıkı sarılanlara özel ikramımızdır. Afiyet şeker olsun efendim.

***

Düşlerinin sandalında acemi bir korsan olmanın keyfi başkadır. Biraz açılalım mı, ne dersiniz?

 

Ada sakinleri yüzünü yaz mevsimine çevirmiş, gelecek renkli günlerin heyecanıyla hayatlarını sürdürmektedirler. Bu sakinliği seven Vedat, yıl içindeki tüm koşuşturmaların, anlamsız bulduğu yarışların bitecek olmasından mutludur. Nihayet her yıl öğrenciler arasında düzenlenen uzun koşunun finalleri yapılacak, yani karneler dağıtılacaktır. Böylelikle ilginç projelerini gerçekleştirmek için gerekli zamanı bulabilecektir Vedat, ezber bozmanın zamanı gelmiştir.

 

İzlediği bir filmin etkisinde kalarak korsan olmayı düşler önce. Ama yakıp yıkmak için değil keşfetmek için korsan olacaktır, engin mavilikler onu çağırmaktadır. Hemen en yakın dostu Net Fikret’e danışır, bütün iş Gönül ve Sarıkız’ı ikna edip sevecen bir sandal bulmaya kalmıştır. Başka projeleri de vardır elbette, kendi laboratuvarını açmak ya da adayı beton ellerden kurtarmak gibi. Ama o ve arkadaşları, adalıların haber kaynağı Naklen Nuriye teyzeyi hiç hesaba katmamışlardır…

 

 

Tema: Kim olduğumuz

İlişkili Kavramlar: Hayaller, gerçekler, bakış açısı, keşif, düşünceler, çevre bilinci, bilim, göçmenlik, araştırma, çatışma, arkadaşlık

Tutumlar: Merak, yaratıcılık, kararlılık

Profil Öğeleri: Sorgular, risk alır


Ortalama Değerlendirme » puan
  • *
  • *
  • *
  • *

Etiketler: Acemi Korsan (10-12 Yaş / 4-5-6. Sınıf)Çocuk KitaplarıElma Çocuk

Yazarın Diğer Kitapları

Kategorinin Diğer Kitapları

Çok Satan Kitaplar

Bu site e-ticaretofisi® Yeni Nesil E-Ticaret yazılımı ile hazırlanmıştır.
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır