Subliminal A.Ş.

Yazar
Ferdi Bişkin

288 sayfa

18.00 TL 13.50 TL


Adet:
 

Subliminal A.Ş.

YAZAR
Ferdi Bişkin

SAYFA SAYISI
288 sayfa

KİTAP BARKOD
9786055286415

EBAT
15*21,5

RENK
Renkli

CİLT TİPİ
Karton Kapak

KAĞIT
Avrupa Okuma Kağıdı

SUBLİMİNAL A.Ş.

TÜKET – İTAAT ET

 

Dr. FERDİ BİŞKİN

Bu kitap yıllar süren araştırmanın ve kuşkuculuğun sonucunda okuyucuda da kuşku yaratmayı amaçlıyor. Özellikle reklamlarda olduğu iddia edilen gizlenmiş simgelerin subliminal etkisi yoksa? Yapılan uygulamalar insan davranışları üzerinde söylendiği gibi etkili değilse? Aslında etkili oldukları yönündeki inançlar yüzünden etkili oluyorsa?

 

Subliminal A.Ş. Tüket – İtaat Et, eğitimci ve akademisyen Ferdi Bişkin’in subliminal algı ve reklamcılık üzerine yıllardır yürüttüğü çalışmaların olgunlaşmış fikirler olarak ortaya çıktığı, subliminal algı, ikna ve reklamcılık kavramlarıyla ilgili bugüne kadar duyduklarımızdan ve okuduklarımızdan farklı bir bakış açısı sunan, çok kapsamlı, özgün bir çalışma.

Konunun tarihinden başlayarak derinlemesine araştırma yapan Bişkin, kitabında, gizlenmiş bazı simgelerle yapılan subliminal yönlendirmelerin amacına ulaştığı konusunda neredeyse hiçbir bilimsel kanıt olmadığını ortaya koyarken insan zihnini gerçekten etkileyen uyaranları da tüm açıklığıyla ele alıyor. 

Subliminal reklamcılık ile ilgili ülkemizde yayımlanan ilk çalışmalardan biri olan Eşikaltı Büyücüleri kitabının yazarı, eğitimci Ahmet Şerif İzgören ve ABD’li araştırmacı, akademisyen Stuart C. Rogers’ın sunuşlarının yer aldığı eser, yazarın kitabın sonunda yer verdiği zengin kaynakçası ve makale listesiyle araştırmacılar için benzersiz bir kaynak olma özelliği de taşıyor.

Çok emek ve bilgi isteyen bir kitap var elinizde. Ferdi Bişkin’in öğrenci ve okurlarının bu kitaptan en önemli kazancı, yeni bilgiler edinmelerinin dışında,  yutturulmaya çalışılan korkunç kötü ve ahlaksızca bir planın cahil koyunları olmaktan kurtulmaktır.

Ahmet Şerif İzgören

Titizlikle hazırlanmış bu kitabın subliminal ikna konusundaki yanlış düşünceleri yok edeceğine inanıyorum. Amerikalı şovmen ve bir halkla ilişkiler dehası olan P.T. Barnum bir zamanlar “İnsanlar kandırılmayı sever” demişti. Kitapta bu sözü destekleyen örnekler göreceksiniz.

Stuart C. Rogers


Ortalama Değerlendirme » puan
Tülay Üstündağpuan
14 Mayıs 2014
“Ya öyle değilse?” sorusunun peşine takılan gönüllü biriyseniz Subliminal A.Ş. sizi yeniden ve onlarca yeni soruyu sorarak düşünmek için istekli kılacaktır. Benim için tam da böyle oldu! Bir eğitimci olarak 25 yıl boyunca “göz görmeden bilinçaltı ne görüyor, kulak duymadan bilinçaltı ne duyuyor” diye arayıp duruyordum. Bu kitap bana yeni ipuçları verdi. Ferdi’nin anlamı “bireysel, kişisel, fertle ilgili” ise, kitabın yazarı tam da bu içerikle satırlarını okuyanı gizlece (!) zenginleştirecektir. Sn. Bişkin satırlarınıza sağlık 

  • *
  • *
  • *
  • *

Etiketler: Subliminal A.Ş.İş ve YönetimElma Yayınevi

Yazarın Diğer Kitapları

Kategorinin Diğer Kitapları

Çok Satan Kitaplar

Bu site e-ticaretofisi® Yeni Nesil E-Ticaret yazılımı ile hazırlanmıştır.
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır