Cumhuriyet?le Büyüyen Kadın Neriman Samurçay

Yazar
Bircan Kırlangıç Şimşek

240 sayfa

13.89 TL 10.42 TL


Adet:
 

Cumhuriyet?le Büyüyen Kadın Neriman Samurçay

YAZAR
Bircan Kırlangıç Şimşek

SAYFA SAYISI
240 sayfa

KİTAP BARKOD
9789756093771

Üstün Dökmen’le Nehirde adlı kitabıyla bizi yolculuğa çıkaran Bircan Kırlangıç Şimşek, bu kez ünlü psikolog Prof. Dr. Neriman Samurçay’la söyleşiyor. Ressamlarla birlikte yürüttüğü ilgi çekici çalışmalarını, Sanatta Psikanaliz adlı kitabında toplayan Neriman Samurçay, Türkiye’de ilk kez bu alanda çalışan psikolog unvanını taşıyor.

 


Bu nehir söyleşide, Neriman Samurçay’ın dilinden sıradışı çocukluğunun, başkaldırışlarının, dostluklarının, sanata ve mesleğine tutkuyla bağlılığının yanı sıra güncel konularla ilgili görüşlerini de okuyacaksınız.

 

***

 

Neriman Samurçay, yaşamında ve öğretilerinde psikoloji ile sanatı buluşturan özgün (nevi şahsına münhasır) bir insan. O bir bilim insanı kafasıyla düşündü, dünyaya ve sanata bir psikoloğun gözleri ile baktı, bir sanatçı tavrıyla giyindi ve yaşadı. Türkiye’yi Paris’e, Paris’i Anadolu’ya taşıdı ve Anadolu’nun taşına, toprağına sinmiş cevherleri, sanatçıları tanıttı bize.

 


Bir psikolog ve psikodramacı olan Bircan Kırlangıç Şimşek, bu çalışmasıyla güneşe ayna tutar gibi Samurçay’ın yaşamını derin bir ayna ile yansıtıyor bizlere ve gözlerimizi kamaştırıyor. (Samurçay Hoca, kendisini yakından tanıyanların hep gözlerini kamaştırmıştır zaten.)
 

 

Prof. Dr. Üstün Dökmen

BASINDA:
insanokur.org Blog
Mahzun Doğan Blog
Gerçek Gündem

Yazarın Çalışmaları için:
www.yaraticiortak.com


Ortalama Değerlendirme » puan
  • *
  • *
  • *
  • *

Etiketler: Cumhuriyet?le Büyüyen Kadın Neriman SamurçayAnı ve Araştırmaİzgören Yayınları

Yazarın Diğer Kitapları

Kategorinin Diğer Kitapları

Çok Satan Kitaplar

Bu site e-ticaretofisi® Yeni Nesil E-Ticaret yazılımı ile hazırlanmıştır.
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır