Üstün Dökmen' le Nehirde

Yazar
Bircan Kırlangıç Şimşek

368 sayfa

15.00 TL 11.25 TL


Adet:
 

Üstün Dökmen' le Nehirde

İlk Kez Psikodrama Tekniğiyle Yapılan Nehir Söyleşi 

Bircan Kırlangıç Şimşek, psikodrama tekniğini kullanarak söyleşiyor Üstün Dökmen’le. Psikodrama, tüm sanat dallarını terapiye taşıma olanağı verirken kullandığı tekniklerle de tüm sanat dallarının içine girebilen bir psikoterapi yöntemidir. Kişiye; insan bütünlüğünün her parçasını doğrudan eline alıp görerek, koklayarak, tadarak, işiterek, dokunarak onarma ve yeniden bütünleştirme olanağı verir. Serüven dolu bir yolculuğa benzer. Böylece içinde bulunduğunuz anın biricik ve tek olan aydınlığında geçmişinizi yeniden onararak yaşarken geleceğinizi de prova etme, kurma, kurgulama fırsatını bulursunuz.

Üstün Dökmen, kimi zaman babasının, dedelerinin yerine geçiyor, kimi zamansa onlardan kalan eşyaların. Kendisini nehir gibi akıcı bir üslupla anlatıyor:

“Bir senedir kendimde fark ettiğim şeyler var. Önemli bir içgörü kazandım. Sağlıklı olmak. İkincisi keyifli olmak. Keyfime düşkünüm ben. Ama nasıl keyif, içini doldurmak gerekiyor. Güzel bir manzara olunca burada çalışılır duygusu geliyor bana. Burada kitap okunur. Genelde yanımda kitabım olur, iyi bir manzara olursa okuyayım diye. Beş dakika da olsa okumam gerekiyor.” Bu nehir söyleşi, Üstün Dökmen’i tanımak isteyenler için iyi bir fırsat.

BASINDA:

Ekonomize dergisi

Psikoloji Dünyası

T24 Bağımsız İnternet Gazetesi

Yazarın Çalışmaları için:
www.yaraticiortak.com


Ortalama Değerlendirme » puan
  •  *

YAZAR
Bircan Kırlangıç Şimşek

SAYFA SAYISI
368 sayfa

KİTAP BARKOD
9789756093665


Etiketler: Üstün Dökmen' le NehirdeBilgi İyilikGelişimElma Yayınevi

Yazarın Diğer Kitapları

Kategorinin Diğer Kitapları

Çok Satan Kitaplar

Sepetinizde ürün bulunmamaktadır